![](https://sl2.gr/wp-content/uploads/2024/03/Logo-SL2-2023-2024-300x285.png)
Συγχαρητήρια επιστολή προς Ε.Ε. ΕΠΟ
Ο Πρόεδρος της Super League 2, κ. Πέτρος Μαρτσούκος έστειλε συγχαρητήρια επιστολή και στα νέα μέλη της Εκτελεστικής Επιτροπής: Αξιότιμοι κυρία και κύριοι, Θα ήθελα
Ο Πρόεδρος της Super League 2, κ. Πέτρος Μαρτσούκος έστειλε συγχαρητήρια επιστολή και στα νέα μέλη της Εκτελεστικής Επιτροπής: Αξιότιμοι κυρία και κύριοι, Θα ήθελα
Συγχαρητήρια επιστολή στον νέο Πρόεδρο της ΕΠΟ για την εκλογή του, έστειλε ο Πρόεδρος της SL2 κ. Πέτρος Μαρτσούκος. Αυτούσια η επιστολή: Αξιότιμε κύριε πρόεδρε,
Σας ενημερώνουμε ότι οι ομάδες, οι οποίες δήλωσαν συμμετοχή στο πρωτάθλημα Super League 2 αγωνιστικής περιόδου 2024-25 είναι οι κάτωθι:
Ολοκληρώθηκε το Διοικητικό Συμβούλιο της Super League 2, όπου αποφασίστηκαν τα εξής: Προηγήθηκε η Γενική Συνέλευση όπου παρουσιάστηκαν και εγκρίθηκαν ομόφωνα ο Διοικητικός και ο
Σας ενημερώνουμε την Τετάρτη 10 Ιουλίου 2024 και ώρα 16:00στα γραφεία της Ένωσης (Θεμιστοκλέους 42-4ος όροφος) θα πραγματοποιηθεί συνεδρίαση του Διοικητικού Συμβουλίου της Super League
Το Πρωτοβάθμιο Μονομελές Πειθαρχικό Όργανο της Ένωσης Επαγγελματικού Ποδοσφαίρου Α2 Εθνικής Κατηγορίας έλαβε τις παρακάτω αποφάσεις:
Το Πρωτοβάθμιο Μονομελές Πειθαρχικό Όργανο της Ένωσης Επαγγελματικού Ποδοσφαίρου Α2 Εθνικής Κατηγορίας έλαβε τις παρακάτω αποφάσεις:
Συγχαρητήρια επιστολή στον Πρόεδρο της Super League κ. Ευάγγελο Μαρινάκη για την επανεκλογή του, απέστειλε ο Πρόεδρος της Super League 2 κ. Πέτρος Μαρτσούκος. Αυτούσια
Το Πρωτοβάθμιο Μονομελές Πειθαρχικό Όργανο της Ένωσης Επαγγελματικού Ποδοσφαίρου Α2 Εθνικής Κατηγορίας έλαβε τις παρακάτω αποφάσεις:
Σας ενημερώνουμε ότι την Τετάρτη 10 Ιουλίου 2024 και ώρα 15:00 θα πραγματοποιηθεί συνεδρίαση της «Τακτικής Γενικής Συνέλευσης της Ένωσης Επαγγελματικού Ποδοσφαίρου Α2 Εθνικής Κατηγορίας
Η αγάπη για το ποδόσφαιρο είναι ένα συναίσθημα που ενώνει όλους τους ανθρώπους σε κάθε γωνιά της γης. Γιατί όλοι είμαστε διαφορετικοί αλλά όλοι είμαστε
Στο πλαίσιο των προγραμμάτων κοινωνικής ευθύνης της Super League 2 και της διαρκούς προσπάθειας της Λίγκας να βρίσκεται δίπλα σε συνανθρώπους μας που έχουν ανάγκη,
Εικοσιτρία διαφορετικά γήπεδα χρησιμοποίησαν οι 20 ομάδες για τους 180 αγώνες της κατηγορίας. Οι περισσότεροι έγιναν στο Δημοτικό Νεάπολης στο Βόλο, όπου το μοιράστηκαν ως
Το 1-0 κυριάρχησε μεταξύ των σκορ στο φετινό πρωτάθλημα της Football League ενώ τα 76 από τα 180 παιχνίδια είχαν ένα γκολ και τα 121
Συνολικά 52 πέναλτι υποδείχτηκαν στα 180 παιχνίδια, λιγότερα από ένα σε κάθε τρία παιχνίδια. Από αυτά τα 36 (69%) κατέληξαν γκολ και τα 16 (31%)
Οι διαιτητές της Football League Τους 180 αγώνες της Football League διαιτήτευσαν 48 διαφορετικοί διαιτητές. Τέσσερις από αυτούς σφύριξαν σε τέσσερα παιχνίδια ο καθένας, ενώ
Οι σκόρερ στη Football League Συνολικά 151 ποδοσφαιριστές πέτυχαν τα γκολ του φετινού πρωταθλήματος, εκτός βέβαια αυτών που ήταν αυτογκόλ. Ο Γιάννης Λουκίνας της Βέροιας
Όταν στις 20 Ιουνίου ο προπονητής της ΑΕ Ποντίων αποφάσιζε να ξεκινήσει στην ενδεκάδα το Μανώλη Κουλούσια, του έδινε την ευκαιρία να γίνει ο μοναδικός